Spoločnosť PLANET AYURVEDA INDIA

Spoločnosť Planet Ayurveda postupuje pri príprave svojich bylinných produktov striktne podľa prastarej Ajurvédy. Všetky výživové doplnky sú pripravené z prírodných bylín na základe receptov overených časom. Poskytujeme výživé doplnky s výnimočným vplyvom na celkové zdravie. Do širokej škály prírodných prípravkov značky Planet Ayurveda patria bylinné čaje a prípravky, ktoré sa odporúčajú na liečbu širokej škály chôrob. Všetky prírodné prípravky sú pripravené podľa štandardizovaných prírodných receptov. Každý produkt je vytvorený z čistých bylinných extraktov a u každého sa prísne testuje jeho čistota a konzistencia.

Trh je plný rôznych výživových doplnkov a prírodných liečiv na rôzne zdravotné problémy. My v Planet Ayurveda kladieme obrovský dôraz na to, aby sme vytvorili čo najefektívnejšie prírodné produkty a najmä, aby ich užívanie prinášalo hmatateľné výsledky.

ZELENÁ ZÓNA

Spoločnosť Planet Ayurveda pestuje svoje byliny a ďalej ich spracováva v tzv. „zelenej zóne“ blízko panenskej krajiny Himalájí. O nezaťaženosti hlavných pestovateľských oblastí ťažkými kovmi a inými škodlivými zložkami svedčí aj fakt, že všetky nami ponúkané produkty bez problémov jednoznačne splnili prísne normy Európskej Únie na obsah ťažkých kovov (arzén, kobalt, ortuť a olovo).

ZAKLADATEĽ PLANET AYURVEDA – Dr. Vikram Chauhan MD

Ajurvédsky lekár a odborník na bylinnú liečbu Dr. Vikram Chauhan sa po 8 rokoch medicínskeho štúdia rozhodol nenastúpiť na pozíciu klasického lekára v nemocnici, ale plne sa venovať používať tradičnej ajurvédskej medicíny. Od roku 2001 vedie ajurvédsku kliniku, kde s tímom ajurvédskych lekárov liečia pomocou ajurvédy ľudí z celého sveta. Denne s pomocou svojho tímu lekárov diagnostikuje 40-50 ľudí. Je vynikajúcim odborníkom v bylinnej liečbe a ako vyštudovaný lekár dokáže efektívne kombinovať klasickú liečbu s bylinnou liečbou.

Vedie svoj vlastný výskum na liečbu ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby a liečby trombocytopénií (ITP). Na liečbu týchto chorôb zostavil špeciálne bylinné zmesi.

CERTIFIKÁTY PLANET AYURVEDA

Spoločnosť Planet Ayurveda je držiteľom mnohých certifikátov, vrátane BIO certifikátu platného v EU.

ECOCERT ORGANIC CERTIFIKÁT

Spoločnosť Planet Ayurveda je držiteľom ECOCERT ORGANIC Certifikátu. Aby získala spoločnosť ECOCERT ORGANIC certifikát, musí prejsť náročným hodnotiacim procesom, v ktorom sa vyhodnocuje organický spôsob pestovania bylín, spôsob starostlivosti o rastliny, spôsob ich spracovania atď.

 

GMP – GOOD MANUFACTURING PRACTICES certifikát

V apríli 2015 získala Planet Ayurveda certifikát GMP (Good manufacturing practices – Certifikát správnej výrobnej praxe).

GMP je systém prísnych pravidiel, podľa ktorých musia výrobci liečiv a výživových doplnkov postupovať. Patria do nich záväzné postupy, kontrolné opatrenie, sledovanie kvality a ďalšie aktivity, ktoré smerujú k tomu, aby sa zabezpečila bezpečnosť výrobkov, ich správna výroba a kontrola, ich nezávadnosť a účinnosť. Certifikát GMP zaručuje najvyšší stupeň spracovania a výroby prípravkov. Certifikát GMP sa udeľuje iba výrobcom, ktorí dodržujú správnu výrobnú prax. Musia si vyberať kvalitných dodávateľov surovín, overovať akosť surovín, sledovať výrobu extraktov, na medzistupni výroby si overovať, či produkty spĺňajú požadované vlastnosti atď. Certifikát GMP teda potvrdzuje, že daný výrobca spĺňa prísne kritéria uplatňované pri výrobe a kontrole liečiv.

Pre Vás ako zákazníkov je to teda záruka, že produkt nie je kontaminovaný a bol vyrobený v profesionálnych detailne kontrolovaných výrobných podmienkach. 

Kvalita produktov

KVALITA PLANET AYURVEDA:

Pre naše ajurvédske produkty platí niekoľko zásad ohľadom kvality:

  • 100% vegetariánske kapsuly
  • Najúčinnejší štandardizovaný extrakt
  • Až 500 mg v jednej kapsuly
  • 100% čisté produkty bez plnív, aditív a chemikálií
  • Pozitívna energia
  • Dôkladné laboratórne testy a medzinárodné certifikáty

100% vegetariánske kapsuly

Používame 100% vegetariánske kapsuly vyrobené z rastlinnej celulózy a nie z tvrdenej želatíny, ktoré sú menej nákladné, vyrobené z chemikálií, hovädzích chrupaviek a bravčových čriev.

Najúčinnejší štandardizovaný extrakt

V našich 100% prírodných bylinných doplnkoch používame štandardizované extrakty a nie bežné extrakty.

Existujú tri typy bylinných extraktov:

  • Čistý bylinný prášok (časť byliny upravená na prášok).
  • Bylinný extrakt (extrakt z byliny, pričom sa neskúma obsah konkrétnych látok v extrakte).
  • Štandardizovaný bylinný extrakt – V tomto type extraktu sa určuje % zastúpenie účinných látok. Všeobecne je nami pripravovaná úroveň koncentrácie veľmi vysoká, z 100 kg bylinného prášku koncentráciou pripravý len 10 kg štandardizovaného extraktu. Potom sa v tomto extrakte ďalej testuje obsah účinných látok (napr. pri Ashwagandhe je to obsah withanolidov). Extrakt je ďalej určený na predaj iba vtedy, keď spĺňa kritériá pre použite. V prípade že nie, extrakt sa ďalej nepoužíva ako štandardizovaný extrakt, ale ďalej sa používa len ako čistý bylinný extrakt. V našich kapsuliach používame iba štandardizovaný extrakt.
Náklady na výrobu surového bylinného prášku sú minimálne, náklady na výrobu bylinného extraktu sú 10 x vyššie, náklady na výrobu štandardizovaného extraktu sú ešte vyššie.

 

Až 500mg v jednej kapsuly

Naše vegetariánske kapsuly obsahujú až 500 mg štandardizovaného bylinného extraktu, pričom mnohí iní výrobcovia používajú 250 mg bylinného extraktu alebo surového bylinného prášku.

100% čisté produkty bez plnív, aditív a chemikálií

Naše produkty sú 100% prírodné. Mnohí výrobcovia plnia svoje 500 mg kapsule 250 mg bylinného extraktu a zvyšok doplnia surovým bylinným práškom, plnivami, chemikáliami, múkou atď, len aby znížili náklady. Naše kapsuly obsahujú výlučne 500 mg štandardizovaného extraktu bez akýchkoľvek konzervantov, plnív či chemikálií.

Dôkladné laboratórne testy a medzinárodné certifikáty

Všetky výživové doplnky značky Planet Ayurveda boli dôkladne otestované akreditovanými laboratóriami v rámci EU na obsah ťažkých kovov (olovo, ortuť, kadmium, arzén) a mikrobiológiu (E.coli a Salmonella) a v plnej miere vyhoveli normám EU, na základe čoho bolo následne schválené ich uvedenie na trh EU Úradom pre verejné zdravie SR.

Spoločnosť Planet Ayurveda India je držiteľom niekoľkých medzinárodných certifikátov, vrátane certifikátu pre organické produkty ECOCERT ORGANIC.

Menu